آمار بازدید کنندگان


صد و نود و یکمین اورژانس اجتماعی کشور در چناران افتتاح شد

اولین پایگاه اورژانس اجتماعی شهرستان چناران باهدف پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در محل اداره بهزیستی چناران افتتاح شد.
3 شهریور 1395

 

ه گزارش ندای چناران، مراسم افتتاح اولین پایگاه اورژانس اجتماعی شهرستان چناران با حضور محمد مهدی مروج الشریعه، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان رضوی و دکتر حبیب‌الله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی بهزیستی کشور در محل اداره بهزیستی چناران برگزار شد.

در این مراسم فاطمه آزاد، رییس اداره بهزیستی چناران اظهار داشت: هدف از راه‌اندازی اورژانس اجتماعی، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ارتقاء سلامت روانی– اجتماعی عموم مردم شهرستان است.

وی ادامه داد: درواقع این اورژانس به‌عنوان یکی از ضروری‌ترین تمهیداتی است که برای پاسخگویی به نیازهای مردم در رابطه با شناسایی و مداخله به‌موقع و تخصصی آسیب‌های اجتماعی شکل‌گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: تیم سیار اورژانس اجتماعی با گشت زنی در مناطق پرخطر و محروم و از طریق تماس‌های مردمی با خط ۱۲۳ اقدام به شناسایی و جذب افراد آسیب‌دیده و در معرض آسیب نموده و با ارائه خدمات تخصصی نظیر ارجاع افراد به مراکز تابعه بهزیستی و مراکز مداخله در بحران و خدمات روان‌شناختی- مشاوره‌ای و با رویکردی فعال و اجتماع‌محور، اقدام به ارائه مداخلات به‌موقع روانی و اجتماعی قبل از مداخلات قضایی و انتظامی می‌کند تا ضمن کنترل و کاهش بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی، موجب توانمندسازی و بازگشت دوباره فرد به زندگی عادی را فراهم کند.

در ادامه این افتتاحیه، دکتر مروج الشریعه ضمن تبریک هفته دولت و یاد، یاد و خاطره شهید رجایی و باهنر را گرامیداشت و از زحمات اداره بهزیستی تقدیر و تشکر کرد و گفت: برخی از اقشار جامعه به‌صورت خاص و ویژه به خدمات بهزیستی نیازمند هستند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان بهزیستی کشور است و نشر آن با ذکر منبع بلامانع است