آمار بازدید کنندگان
۹۵/۰۹/۰۷ :: ۱۸:۵۵

رئیس فوریت‌های اجتماعی بهزیستی:

192 مرکز اورژانس اجتماعی و 163 مرکز خدمات پایگاهی در کشور داریم

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حسین اسدبیگی دراولین همایش استانی پیشگیری از سوء رفتار با کودک در پارس‌آباد با بیان اینکه در کشور 192 مرکز اورژانس اجتماعی و 163 مرکز خدمات پایگاهی داریم، اظهار کرد: با توجه به وضعیت اجتماعی کشور و نیاز به افزایش مراکز خدماتی بی‌شک این تعداد بسیار کم بوده و ضرورت دارد تا این مراکز را در سطح کشور و شهرها به ویژه استان‌های محروم و مرزی افزایش دهیم.

وی با اشاره به آیین‌نامه فوریت‌های اجتماعی تصریح کرد: بر طبق آیین‌نامه فوریت‌های اجتماعی که سال 92 نیز به تصویب هیأت دولت رسیده، تمامی شهرستان‌هایی که بالای 50 هزار نفر هستند، اورژانس اجتماعی دایر باشد و شهرستان‌های پارس‌آباد مغان و بیله‌سوار نیز از این امر مستثنی نیستند.

رئیس فوریت‌های اورژانس اجتماعی تبیین کرد: همزمان با 19 نوامبر روز مقابله با کودک ‌آزاری از تمامی استان‌های کشور درخواست شده اقداماتی را برای آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی مردم درباره موضوع کودک‌ آزاری انجام دهند و شهرستان پارس‌آباد با برگزاری این همایش اقدام بسیار خوبی را صورت داده است.

اسدبیگی افزود: ما در پایگاه‌ها مددکاری اجتماع محور داریم و این کار در راستای پیشرفت و توسعه محله‌هاست که باید متناسب با فرهنگ و اجتماع آن محله برنامه‌ریزی شود که به نظر ما محله‌های حاشیه‌نشین باید حداقل از کمترین حقوق شهروندی برخوردار باشند.

وی با اشاره به اهداف اورژانس اجتماعی بیان کرد: یکی از هدف‌های اورژانس اجتماعی افرادی هستند که در خانواده‌ها مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند و تلاش ما بر این است که این آزار و اذیت‌ها و آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.

رئیس فوریت‌های اجتماعی سازمان بهزیستی اضافه کرد: نگرش ترس فرزند از والدین باید از بین برود و رابطه صمیمی جای آن را بگیرد، احترام به کودک موجب بالا رفتن عزت نفس می‌شود و خود والدین در همین راستا هر چقدر سالم‌تر باشند، کودک آزاری کمتری صورت می‌گیرد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان بهزیستی کشور است و نشر آن با ذکر منبع بلامانع است