آمار بازدید کنندگان

نه به کودک آزاری احترام به کودکان ، آری

به گزارش روابط عمومی اداره کل بهزیستی مازندران ، با حضور دکتر پورفاطمی معاون امور اجتماعی بهزیستی مازندران ، دکتر عباسی مدیرکل پزشکی قانونی ، منفرد رئیس اداره حراست بهزیستی مازندران و موسوی مدیریت اداره بهزیستی شهرستان ساری همایش نه به کودک آزاری / احترام به کودکان ، آری در سالن همایش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با همکاری اداره بهزیستی شهرستان ساری برگزار شد . دکتر پورفاطمی معاون امور اجتماعی بهزیستی مازندران با بیان اینکه ۲۹ آبان روز جهانی مقابله و پیشگیری از کودک آزاری است فرصت خوبی دانست تا دست اندرکاران کار با کودک و والدین نسبت به اهمیت این مسئله و رعایت حقوق کودکان آگاه شوند و اظهار داشت  : اغلب کودک آزاری از نوع غفلت و مسامحه و بعد جسمی می باشد که  کودک آزاری از نوع غفلت و مشکلات عاطفی نشانه بارزی ندارد  تا بتوان به راحتی تشخیص داد .
وی افزود : اداره کل بهزیستی مازندران با دارا بودن خط تلفنی ۱۲۳ در کل شهر های استان آماده مشاوره و مداخله به افراد آسیب دیده و در معرض آسیب جامعه  است . 
معاون امور اجتماعی بهزیستی مازندران گفت : در سال گذشته ۴۰ کودک بدسرپرست به مراکز بهزیستی ارجاع داده شد که از این تعداد ۸۰ درصد کودک آزاری از طریق والدین بوده است . و در استان مازندران کودکان دختر بیشتر از پسر مورد غفلت ، کودک آزاری جسمی و جنسی قرار می گیرند . 
وی با بیان اینکه مردم در ارتباط با کودک آزاری و خشونت می توانند با خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی تماس بگیرند  اظهار داشت : در سال گذشته از ۱۵ هزار تماس  تلفنی ۵۲۵ مورد کودک آزاری از طریق خط ۱۲۳ و خدمات سیار اورژانس اجتماعی  به بهزیستی گزارش شد . که به اکثر خانواده ها آموزش و مشاوره های لازم توسط متخصصین ارائه گردید.  دکتر پور فاطمی بیان داشت : از آنجائیکه ۸۰۰ مهد کودک با مجوز سازمان بهزیستی به ۳۰ هزار کودک در این استان آموزش می دهند ، برگزاری دوره های آموزشی و یا این چنین همایش هایی را برای مدیران و مربیان مهد های کودک و انتقال این آموزشها به والدین می تواند در پیشگیری و مقابله با کودک آزاری توسط والدین و یا افراد دیگر تاثیر گذار باشد .  معاون امور اجتماعی بهزیستی مازندران در ادامه با بیان اینکه ۱۲ مرکز اورژانس اجتماعی در استان فعال می باشد و  خدمات اجتماعی به مردم ارائه می دهند . افزود : اداره کل بهزیستی مازندران در نظر دارد در چند روز آینده کمپین نه به کودک آزاری / احترام به کودکان ، آری  را در سراسر استان برگزار نماید .

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان بهزیستی کشور است و نشر آن با ذکر منبع بلامانع است