آمار بازدید کنندگان
به گزارش اورژانس اجتماعی فارس، کارگاه ارتقای مهارت های ارتباطی ویژه متقاضیان طلاق، کارگاه آموزشی تربیت و خودمراقبتی کودکان پیش دبستانی، ارائه خدمات تخصصی اورژانس اجتماعی در کنار مساجد، شناسایی موارد مشکوک به سکونت گاه های کودکان خیابانی و کارتن خواب ها توسط اورژانس اجتماعی استان برگزار گردید.

برگزاری کارگاه ارتقای مهارت های ارتباطی ویژه متقاضیان طلاق
به گزارش اورژانس اجتماعی فارس، کارگاه ارتقای مهارت های ارتباطی مبنی بر سبک زندگی اسلامی-ایرانی ویژه متقاضیان طلاق توسط اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان قیروکارزین برگزار شد.
طلاق به عنوان یکی از غم انگیزترین پدیده های اجتماعی است و لزوم ارتقای مهارت های ارتباطی و زناشویی از طریق آموزش مهارت های زندگی ضروری به زوج ها، یکی از راهکارهای مقابله با اثرات منفی ناشی از طلاق است.
اهداف این دوره آموزشی تأکید بر ویژگی های فردی خود و همسر برای خودشناسی ، افزایش توانمندی و مهارت های سازگارانه و ارتباطی و افزایش صلح و سازش در مخاطبین با رویکرد پیشگیری از آسیب های اجتماعی بود.
 

برگزاری کارگاه آموزشی تربیت و خودمراقبتی کودکان پیش دبستانی
به گزارش اورژانس اجتماعی فارس، کارگاه آموزشی تربیت و خودمراقبتی کودکان پیش دبستانی توسط اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان قیروکارزین ویژه مربیان مهدهای کودک ،در سالن اجتماعات بهزیستی این شهرستان برگزار شد.
 کارشناس این دوره آموزشی گفت: توجه به تربیت جنسی از زمان  کودکی باید آغاز شود چرا که اگر به آن بی‌توجهی شود، تبعات آن در بزرگسالی گریبان ‎ گیر کودک خواهد شد. گاهی در ذهن کودکان، سوالاتی در رابطه با اندام ‎ های جنسی و رفتارهای جنسی شکل می گیرد که این سوالات نیز از زمانی وارد ذهن کودک می‌شود که او به دنبال شناخت و آگاهی خود است و به مرور نیز به این سوالات افزوده می‌شود


ارائه خدمات تخصصی اورژانس اجتماعی در کنار مساجد
به گزارس اورژانس اجتماعی فارس، تیم گشت سیار اورژانس اجتماعی قیروکارزین با حضور در کنار مساجد در نقاط مختلف این شهرستان و با ارائه خدمات مشاوره ای رایگان با هدف مداخله در بحران با بهره گیری از پایگاه های سیار مرکز فوریت های اجتماعی و مشاوران و مددکاران اجتماعی، خدمت به مردم را با هدف پیشگیری، کاهش وکنترل آسیب های اجتماعی در دستور کار قرار داده است

توسط گشت سیار اورژانس اجتماعی قیروکارزین صورت گرفت
شناسایی موارد مشکوک به سکونت گاه های کودکان خیابانی و کارتن خواب ها
به گزارش اورژانس اجتماعی فارس، گشت سیار اورژانس اجتماعی قیروکارزین با حضور در حاشیه شهر قیر از موارد مشکوک به سکونت گاه های کودکان خیابانی و کار و کارتن خواب ها با توجه به برخی گزارش ها و تماس های مردمی بازدید به عمل آورد.
بر اساس قوانین «جمهوری اسلامی ایران»، کودک خیابانی «فرد کمتر از 18 سال تمام است که به صورت محدود یا نامحدود در خیابان به سر می برد؛ اعم از کودکی که هنوز با خانواده ی خود تماس دارد و از سرپناه برخوردار است و یا کودکی که خیابان را خانه ی خود می داند و رابطه ی او با خانواده به حداقل رسیده و یا اساسا چنین ارتباطی وجود ندارد.
همه کودکان حق دارند از شرایط خوب زندگی برخوردار باشند. حق دارند بازی کنند و آموزش ببینند تا شرایط مناسب شکوفایی توانایی ها و رشد جسمی و معنوی و اخلاقی و اجتماعی آن ها فراهم گردد...


اداره کل سازمان بهزیستی استان فارس
واحد تخصصی اورژانس اجتماعی بهزیستی شهرستان مرودشت
برگزاری کارگاه آموزشی((چگونه استرس خود را مدیریت کنیم؟)) در روستای کوشک شهرستان مرودشت 
نجمه اکرمی، مدرس کارگاه آموزشی مدیریت استرس در ابتدای توضیحات خود با تعریف استرس وتفاوت آن با ترس، اضطراب و نگرانی بیان داشت: (( استرس همه ما را تحت تاثیر قرار می دهد و در نتیجه تعامل اجتناب ناپذیری است که بین ما و محیط اطرافمان به وجود می آید. مدیریت استرس شامل مهارت هایی است که کمک می کند تابر آن غلبه کنیم و جلوی جنبه های بد آن را بگیریم و اثرات خوب را افزایش دهیم. اولین قدم کسب آگاهی و درک معنای استرس است اینکه چه اثری بر بدن دارد و علائم و نشانه های آن کدام است. استرس زمانی ایجاد می شود که بین خواسته های موجود و توانایی انجام آنها ناهماهنگی ایجاد می شود.توازن بین چگونگی دیدگاه ما نسبت به خواسته ها و چگونگی دیدگاه ما برای انجام آن خواسته ها است که باعث می شود، حالت هایی مثل نبود استرس، استرس خوشایند و استرس ناخوشایند را تجربه کنیم و فرد در صدد سازگاری با آن است.
در ادامه این جلسه ی آموزشی به انجام کار عملی و بارش فکری در مورد علائم شایع استرس(فیزیکی، ذهنی، احساسی، رفتاری و اجتماعی) و همچنین راهکارهای پیشگیری از آن و انجام آرمیدگی در بین دانش آموزان اقدام شد.
شایان ذکر است در پایان این کارگاه ((مدیریت استرس)) روش هایی جهت کمک به دانش آموزان اعم از تنفس عمیق، آرام سازی و برنامه ریزی و ... ارائه گردید.
  
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان بهزیستی کشور است و نشر آن با ذکر منبع بلامانع است