آمار بازدید کنندگان

رضا جعفری مدیرکل دفتر آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی و رئیس اورژانس اجتماعی گفت: برنامه اورژانس اجتماعی در سال ۹۸ توسعه پایگاه های خدمات اجتماعی در مناطق حاشیه شهر و سکونت گاه های غیر رسمی می باشد

جعفری اظهار کرد: با رشد و گسترس سکونتگاه های غیر رسمی برنامه ما توانمند سازی محیطی، بازتوانی و شناسایی آسیب های اجتماعی در این سکونتگاهاست.

رضا جعفری مدیرکل دفتر آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی و رئیس اورژانس اجتماعی اظهار کرد: خانه های سلامت سازمان بهزیستی در گذشته به صورت شبانه روزی و دولتی اداره می شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر با تغییر رویکرد خانه های سلامت را سمت غیر دولتی کردن با بهره گیری از مشارکت سمن ها حرکت دادیم، گفت: در این مراکز خدمات به صورت روزانه ارائه می شود.

جعفری بیان کرد: با توجه به تغییر شکل و تغییر نوع آسیب های اجتماعی در جامعه باید پاسخگوی آسیب های جدیدی باشیم که در جامعه در حال حدوث و بروز است.

وی افزود: متناسب با مراکز آسیب های شبانه روزی، مراکز روزانه را با همکاری سازمان های مردم نهاد و خیرین پیش بینی شده است.

مدیرکل دفتر آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی در خصوص برنامه اورژانس اجتماعی برای سال ۹۸ ادامه داد: برنامه ما برای سال جدید این است که بتوانیم پایگاه های خدمات اجتماعی را در مناطق حاشیه شهر و سکونت گاه های غیر رسمی توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه ۱۹ میلیون نفر ساکن سکونتگاه های غیر رسمی هستند، ادامه داد: با توجه به رشد و گسترس سکونت گاه های غیر رسمی برنامه ما توانمند سازی محیطی، بازتوانی، شناسایی آسیب های اجتماعی در محل و تشکیل تیم های توسعه محلی در این سکونتگاهاست.

جعفری افزود: امیدواریم بتوانیم با کمک مردم بتوانیم این طرح ها را توسعه دهیم و کمک های لازم را ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه سازمان بهزیستی در مناطق حاشیه شهر نقش تسهیل گری دارد، تصریح کرد: ما میخواهیم در کنار مردم بتوانیم مشکلات آن ها را مدیریت کنیم.

رئیس اورژانس اجتماعی گفت: در حال حاضر ۲۱۶ پایگاه خدمات اجتماعی در کل کشور و مناطق حاشیه شهر وجود دارد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان بهزیستی کشور است و نشر آن با ذکر منبع بلامانع است