آمار بازدید کنندگان
نشست آموزشی تخصصی حمایت های روانی اجتماعی در بلایا، تاب آوری در بحران با حضور رضا جعفری ویژه 80 نفر از کارشناسان و مددکاران اورژانس اجتماعی بهزیستی خوزستان در سالن جلسات مجتمع فتح المبین بهزیستی اهواز برگزار گردید. 

مدیر کل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: معمولا در بحران ها با رشد آسیب های اجتماعی مواجه هستیم که مداخلات فردی و تخصصی اورژانس اجتماعی می تواند مانع از رشد و گسترش این آسیب ها شود.

مداخلات اورژانس اجتماعی مانع از رشد آسیب های اجتماعی در بحران ها می شود/ تسهیل گری برای ارجاع افراد در معرض آسیب اجتماعی به منابع اجتماعی

 رضا جعفری مدیر کل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور امروز در نشست آموزشی، تخصصی یک روزه ویژه 80 نفر از کارشناسان و مددکاران  اورژانس اجتماعی بهزیستی خوزستان با عنوان"حمایت های روانی، اجتماعی در بلایا(تاب آوری در بحران)که در سالن جلسات مجتمع فتح المبین بهزیستی اهواز برگزار شد، اظهار کرد: یکی از ماموریت های سازمان بهزیستی، حمایت روانی- اجتماعی از حادثه دیدگان در بلایای طبیعی و انسان ساخت در کشور است.

او گفت: حسب این وظیفه از زمان شروع بحران سیل اخیر در کشور از گلستان تا خوزستان کارشناسان اورژانس اجتماعی اعم از روانشناسان و مددکاران اجتماعی در مناطق حادثه دیده حضور پیدا کردند و مداخلات متعددی را ارایه کردند.

مدیر کل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور درباره مداخلات اورژانس اجتماعی  بهزیستی در مناطق سیل بیان کرد: اطلاع رسانی و آگاهسازی عمومی برای پیشگیری از پیامد ها و اثرات زیانبار سیل و ترغیب و متقاعد سازی برای ترک منازل و اسکان در اماکن امن پیش بینی شده، آرام سازی افراد و گروه ها بویژه در مراحل اولیه رخداد حادثه(فاز شوک و انکار و کرختی) که دچار خسران و ضرر مالی، از دست دادن مایملک و تخریب منازل  مواجه شده اند، بخشی از این اقدامات است.

جعفری اضافه کرد:  شناسایی افراد و گروه های در معرض آسیب از جمله کودکان، زنان، توان خواهان که بدلیل اختلال در ساختارها و عملکردهای اجتماعی و خانوادگی بیشتر در معرض آسیب های روانی-اجتماعی هستند، بخش سوم این اقدامات است.

ایشان ادامه داد: کمک به افراد برای حل مشکلات و سازگاری با شرایط پس از ضربه روانی اولیه، پذیرش واقعیت، کنترل خشم، ایفای نقش موثر و مثبت در خانواده، گروه و اجتماع، تسهیل گری برای ارجاع افراد در معرض آسیب دیده اجتماعی به منابع اجتماعی موجود و شبکه سازی بین منابع خدمات اجتماعی برای در اختیار گذاشتن اقلام ضروری و مورد نیاز مددجویان و توانخواهان نمونه بارز این خدمات است.

مدیر کل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در پایان گفت: بسیج منابع اجتماعی از طریق شناسایی معتمدین و افراد ذی نفوذ به منظور تقویت شبکه های اجتماعی غیر رسمی، استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود با تاکید بر مشارکت جویی و مشارکت پذیری  و مسوولیت پذیری اجتماعی الگویی برای انجام خدمات اجتماعی در بحران است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان بهزیستی کشور است و نشر آن با ذکر منبع بلامانع است