آمار بازدید کنندگان

سامانه "تصمیم" در راستای کنترل و کاهش طلاق در پیشوا راه اندازی شد

مسئول اورژانس اجتماعی اداره بهزیستی شهرستان پیشوا از راه اندازی سامانه "تصمیم" به منظور کننترل و کاهش طلاق در پیشوا خبر داد.

آسیه ملک دار مسئول اورژانس اجتماعی و معاونت پیشگیری اداره بهزیستی شهرستان پیشوا بیان کرد: طلاق به عنوان یک فشار روانی از جمله مواردی است که تاثیر بسزایی بر کاهش سلامت روانی- اجتماعی افراد اعم از زوجین و فرزندان دارد.

وی افزود: تجربه کار با زوجین متقاضی طلاق بیانگر آن است عدم تفاهم بین زوجین در 5 سال اول زندگی در صورت بهره مندی از مداخلات مددکاری و روان شناختی کارآمد حل شدنی است و افرادی که به مداخله های برازنده وصل می شوند پیش آگهی بهتری برای بهبود وضعیت و حفظ کیان خانواده دارند.

مسئول اورژانس اجتماعی شهرستان پیشوا افزود: در راستای تفاهم نامه فی ما بین سازمان بهزیستی کشور و معاونت امور اجتماعی قوه قضاییه، سامانه تصمیم به منظور ارایه خدمات تخصصی در زمینه کنترل و کاهش طلاق راه اندازی شد.

ملک دار در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در سامانه مذکور یک مرکز غربالکری(مرکز جامع مراقبت از خانواده) و یک مرکز مشاوره در شهرستان با هدف کاهش میزان طلاق فعالیت می کنند. متقاضیان بعد از ثبت نام در مراکز غربالگری به مرکز مشاوره جهت دریافت خدمات مشاوره ای ارجاع داده می شوند.

http://123.behzisti.ir/ImageGallery/ContentImages/8/ContentImages_17120.jpg
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان بهزیستی کشور است و نشر آن با ذکر منبع بلامانع است