آمار بازدید کنندگان
خدمات رسانی ۱۵ مرکز اورژانس اجتماعی در سطح استان سیستان و بلوچستان به شهروندان و به ویژه جامعه هدف

مریم لکزایی، معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان گفت: هم اینک ۱۵ مرکز اورژانس اجتماعی در سطح استان به شهروندان به ویژه جامعه هدف خدمات ارائه می‌دهند.

در همین راستا معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مراکز اورژانس اجتماعی در ۱۵ شهرستان زاهدان، زابل، زهک، هیرمند، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، سرباز، ایرانشهر، دلگان، قصرقند، نیکشهر، کنارک و چابهار فعال است.

وی گفت: این مراکز با نیروی متخصص روانشناس، مددکار و کارشناس حقوق در سطح استان خدماتی را به جامعه هدف ارائه می‌دهند.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی سیستان و بلوچستان افزود: فعالیت‌ها و گروه هدف مراکز اورژانس اجتماعی شامل زوجین متقاضی طلاق و افراد دارای اختلاف حاد خانوادگی، زنان و دختران در معرض آسیب اجتماعی یا آسیب دیده اجتماعی، افرادی که قصد خودکشی دارند یا اقدام به خودکشی کرده اند، کودکان خیابانی و کار، همسرآزاری، کودک آزاری، معلول آزاری، سالمند آزاری، مبتلایان به اختلال هویت جنسی، دختران و پسران فراری و سایر افرادی که در شرایط بحرانی قرار دارند، است.

وی از شهروندان در خواست کرد در صورت مشاهده هرگونه موردی می‌توانند با شماره تلفن ۱۲۳ تماس بگیرند تا پس از آن مراکز اورژانس اجتماعی با ارجاع تیم سیار متشکل از مددکار، روانشناس و کارشناس حقوق نسبت به مداخله و پیگیری موارد اقدام می‌کند.

لکزایی گفت: مداخلات روانی اجتماعی قبل از مداخلات قضایی و انتظامی بر اساس دستورالعمل‌های سازمان بر عهده اورژانس اجتماعی است.

وی افزود: تخصصی بودن، به موقع بودن، در دسترس بودن و رایگان بودن خدمات از ویژگی‌های مهم برنامه اورژانس اجتماعی است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان بهزیستی کشور است و نشر آن با ذکر منبع بلامانع است