آمار بازدید کنندگان

به مناسبت هفته پیشگیرى از خودکشى برگزار شد:

*کارگاه آموزشى پیشگیرى و مداخله در خودکشى توسط اورژانس اجتماعى بهزیستى شهرستان لامرد*

🔹١٩ سپتامبر روز جهانى پیشگیرى از خودکشى نامگذارى شده است. به همین مناسبت، اورژانس اجتماعى با همکارى امور فرهنگى و پیشگیرى اداره بهزیستى شهرستان لامرد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامى این شهرستان، دوره آموزشى یک روزه اى با عنوان "پیشگیرى و مداخله در خودکشى" در تاریخ شنبه ٣٠ شهریورماه ٩٨ برگزار کردند. 

🔻در ابتداى این کارگاه آموزشى که براى بیش از ٦٠ مشاور، روانشناس، مددکار و رابطین سلامت شهرستان لامرد برگزار شد، کاظم زاده ریاست اداره بهزیستى این شهرستان با اشاره به نقش اورژانس اجتماعى در کاهش آسیب هاى اجتماعى بیان کردند: مداخله و پیشگیرى از موارد اقدام به خودکشى، نیازمند دستیابى به تکنیک هاى تخصصى براى مشاورین و رابطین سلامت بوده و این کارگاه در نظر دارد با ارائه ى این نکات لازم، کاهش موارد اقدام به خودکشى را جز ملزومات خود قرار دهد. 

🔻سپس ابراهیم اکبرى مدرس این دوره آموزشى با اشاره به تاریخچه تحقیقات علمى در مورد خودکشى، تفاوت خودکشى با خودزنى و آسیب به خود را شرح داده و نظریه هاى علمى و رویکردهاى درمانى آن را براى حضار توضیح دادند. 

🔻روانشناس اورژانس اجتماعى شهرستان لامرد؛ سپس از پیش آگهى هاى بد خودکشى گفته و به علائم هشداردهنده ى خودکشى و اختلالات روانى مرتبط با آن پرداختند. 

🔻ابراهیم اکبرى در پایان با ارائه آمار و ارقام بومى و غیربومىِ موارد اقدام به خودکشى، از باورهاى نادرست در مورد خودکشى گفتند و در پایان راهبردها و تکنیک هاى درمانى را در دو بخش براى غیرمتخصصین و متخصصین ارائه دادند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان بهزیستی کشور است و نشر آن با ذکر منبع بلامانع است