آمار بازدید کنندگان
اورژانس اجتماعی در پنج شهرستان استان زنجان راه اندازی شده است

 اورژانس اجتماعی در شهرستانهای زنجان، ابهر، خرمدره، خدابنده و طارم راه اندازی شده و فعال است که مهمترین ویژگی خدمات ارائه شده به آسیب دیدگان اجتماعی در دسترس بودن، تخصصی بودن و ارائه به موقع خدمات به شمار می رود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی زنجان روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: در هر جامعه ای بطور قطع یکسری آسیب های اجتماعی غیر قابل کتمان وجود دارد و این موضوع مهم نیز در کشورمان و این استان نیز مستتثنی نیست.

سلمان حسینی افزود: با توجه روند خزنده رشد آسیب های اجتماعییرای کنترل و جلوگیری از آنها باید تمهیداتی اتخاذ شود که در این راستا بهز یستی اقدام عملی این مهم به ویژه کاهش آسیب های اجتماعی همزمان با سراسر کشور به راه اندازی اورژانس های اجتماعی اقدام کرده است.

این مسئول ادامه داد: اورژانس اجتماعی از چهار برنامه مرکز مداخله در بحران، خدمات سیار(خودروهای معروف ۱۲۳) و خط ۱۲۳ و پایگاه های خدمات اجتماعی است.

وی اظهار داشت: هم استانی ها می توانند ۲۴ ساعته می توانند موارد مربوط به کودک آزاری، همسر آزاری، معلول آزاری، و موارد مربوط به خودکشی، فرارا دختران و پسران، اختلافات حاد خانوادگی را با خط یاد شده تماس گرفته ودر این ارتباط کارشناسان آماده پاسخگویی است.

به گفته این مسئول، در صورت نیاز به مداخلات روانشناسی و مددکاری تیم های تخصصی در اسرع وقت ورود پیدا کرده و خدمات تخصصی ارائه می کنند.

حسینی خاطرنشان کرد: خودروهای خدمات سیار به ویژه خط تلفن ۱۲۳ بهزیستی زنجان پل ارتباطی با افراد آسیب دیده بوده و همه روزه و بصورت ۲۴ ساعته آماده دریافت تماس های عموم و مداخله در بحران است.

 هم اکنون ۱۶۵ هزار و ۲۹۰ مددجو تحت پوشش بهزیستی استان از خدمات حمایتی این نهاد بهره مند هستند.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سازمان بهزیستی کشور است و نشر آن با ذکر منبع بلامانع است